Výjimečné vize dávají vzniknout výjimečným řešením

Sousedství Kukleny

PRVNÍ UHLÍKOVĚ NEUTRÁLNÍ ČTVRŤ ZA PROVOZU

Moderní čtvrť, která definuje standardy udržitelného bydlení budoucnosti a budí zájem odborníků, médií i široké veřejnosti.

PROMYŠLENÁ ARCHITEKTURA A URBANISMUS

Spousta zeleně, komunitní prostory i byty plné světla a rozhledu do okolí. Nová čtvrť je výkladní skříní udržitelného rozvoje moderního bydlení.

ENERGETIKA A UHLÍKOVÁ NEUTRALITA

Naším cílem je zásobovat čtvrť 100% zelenou energií. Vyrábíme ji a ukládáme přímo v budovách Sousedství.

INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE A ŘEŠENÍ

Nejmodernější stavební postupy, carsharing, komunitní prostory, obnovitelné zdroje, bateriová úložiště i smart-grid energetická soustava. V Sousedství se spojují ty nejlepší technologie a řešení současnosti.

Cihlovka 2

První pasivní bytový dům v Hradci Králové

Místo, kde můžete žít komfortně, pohodlně a přitom ohleduplně k životnímu prostředí.

VŽDY ČERSTVÝ VZDUCH

Cihlovka větrá za vás. Čerstvý vzduch je do bytů přiváděn automaticky a vy tak nepouštíte teplo okny ven.

CHYTRÁ DOMÁCNOST SAMOZŘEJMOSTÍ

Každý byt vybaven chytrou domácností Loxone, která se stará o dokonalý komfort obyvatel. Pomáhá také snižovat energetickou náročnost díky automatizaci technických zařízení.

PASIVNÍ STANDARD

Energetická náročnost budovy překračuje všechny standardy díky kombinaci zateplení, tepelného čerpadla, fotovoltaických panelů a technologiI chytrého vytápění.

Cihlovka 1

OCEŇOVANÁ REKONSTRUKCE BROWNFIELDU

Proměnili jsme zanedbanou továrnu v moderní byty plné denního světla a chytrých technologií.

GENIUS LOCI

Citlivá rekonstrukce zachovala velkou část struktur původní tovární budovy. Díky tomu má Cihlovka 1 nezaměnitelný charakter, kombinující moderní prvky s historií staré dobré stavařiny.

DESIGN PRO PŘÍJEMNÝ ŽIVOT

Díky velkoformátovým oknům je v každém bytě dostatek světla. Předokenní žaluzie zajišťují, aby ho nikdy nebylo příliš. Za projektem domu stojí známé architektonické studio Med Pavlík, zeleň navrhli krajináři z Terra Florida

NÍZKOENERGETICKÁ STAVBA

Nadstandardní zateplení a fotovoltaické panely snižují náklady na bydlení. Když svítí slunce, jsou energie zdarma. Vyrobené přebytky akumulujeme do velkokapacitních teplovodních zásobníků.

Provizorní náměstí

PARTICIPATIVNÍ PLÁNOVÁNÍ VEŘEJNÉHO PROSTORU

Okolí Cihlovky má sloužit k odpočinku a setkávání. Spolu s obyvateli teď proměňujeme zanedbaný městský pozemek v provizorní náměstí.

PARTICIPATIVNÍ PLÁNOVÁNÍ

O podobě náměstí rozhodovali místní obyvatelé. Ve spolupráci s nimi vzniknou před Cihlovkou dětské hřiště, veřejné ohniště i místa k odpočinku.

MÍSTO PRO SOUSEDSKÁ SETKÁNÍ

Veřejný prostor je srdcem každé lokality. Provizorní náměstí je navrženo tak, aby podporovalo setkávání, rozvoj sousedských vztahů i vzájemnou spolupráci lidí z širokého okolí.

ODPOVĚDNOST ZA VEŘEJNÝ PROSTOR

NOHO znamená nejen bydlet, ale i pečovat o své okolí. Proměňujeme zanedbaný městský pozemek v provizorní náměstí pro obyvatele Cihlovky i místní komunitu.