Ukážeme vám,
 že budoucnost je blíž,
 než si myslíte

Zdravé prostředí pro vaši rodinu

Pít zdravou vodu, dýchat zdravý vzduch, mít optimální světlo na práci a klid pro spánek. Na tom všem, a spoustě dalších věcí, v našich projektech spolupracujeme s předními odborníky, kteří nám umožňují garantovat nejlepší využití současných možností.

Zdravá voda

a snížení spotřeby

Čistá pitná voda je základem zdravého bydlení. Nejvyšší kvalitu zajišťují úpravny vody v každé budově. Akumulace dešťovky či úsporné toalety pak šetří její spotřebu.

Zdravý vzduch
a tepelná pohoda

Komfortní, přitom udržitelné a ekonomické bydlení obstarává centrální rekuperace, která zajišťuje výměnu vzduchu. Vytápění a ochlazování místností zajišťují podlahové rozvody.

Zdravé světlo
a cirkadiální rytmus

Světlo má zásadní význam pro naše biorytmy, a proto mu věnujeme velkou pozornost. Všechny naše projekty mají velká okna a rozložení vnitřního osvětlení navrhuje studio Hynka Medřického.

“Jsem zastáncem poctivé stavařiny, kterou díky moderním technologiím povyšujeme na inspirativní projekty pro budoucnost.”
Karel Vrbický

Zelená energie

Naše budovy samy vyrábí čistou energii pro své obyvatele. Přebytky ukládáme v bateriích třeba pro večerní špičku nebo dobíjení elektromobilů.

Sdílení energií

Propojená síť s vlastní trafostanicí umožňuje sdílet teplo i elektřinu z obnovitelných zdrojů a úložišt mezi jednotlivými budovami.

Chytrá spotřeba

Kdy je nejlepší čas nabíjet elektromobil či spustit myčku a pračku? Inteligentní systém to vyřeší za vás, a tím vám ušetří starosti i náklady.

“Chytrá síť zpřístupňuje energetiku a umožňuje využívat všechny technologie jako propojený ekosystém.”
Tomáš Vrbický

Obnovitelné zdroje a komunitní energetika

Naším závazkem je stavět uhlíkově neutrální lokality a dodávat 100% zelenou energii pro každý náš projekt. Střešní fotovoltaické panely na našich budovách pokrývají jednu část celkové spotřeby, tu druhou svěřujeme dalším obnovitelným zdrojům.

nohoenergy.cz

Energie pro 63 000 domácností

Budujeme obnovitelné zdroje, které vyrobí dostatek čisté energie pro naše projekty, okolní komunity i tisíce dalších lidí, kterým záleží na budoucnosti.

Podpora obcí a obyvatel

Chceme být dobrým sousedem. O zisk z energií se proto dělíme s okolními obcemi. Ať jde o příspěvky do rozpočtu, podporu obecních projektů či levné energie pro lidi.

Participativní plánování

O podmínkách výstavby VTE parku necháváme rozhodovat místní komunitu. Participativní plánování je zárukou, že naše projekty přinesou skutečný užitek oběma stranám.

"Rozhodli jsme se to dělat jinak. Věříme, že principy participace a komunitní energetiky jsou klíčové pro budoucnost obnovitelných zdrojů."
Ondřej Ludvík

Sousedské vztahy
 a moderní urbanismus

Tvoříme výjimečná místa pro moderní a udržitelný život. K tomu patří i dobré sousedské vztahy, pro jejichž rozvoj vytváříme ty nejlepší podmínky.

Veřejný prostor

Multifunkční venkovní prostor je srdcem moderní čtvrti. Proto ve spolupráci s nejlepšími architekty řešíme dostatek zeleně, míst k odpočinku i občanskou vybavenost jako obchody, školy a školky.

Podpora komunity

Předání bytu může být jen začátek. 
NOHO Komunita nabízí spoustu příležitostí zapojit se do společného dění, ať už osobně na sousedských akcích nebo online v komunitní aplikaci.

Sdílení a spolupráce

Sousedská komunita přináší řadu výhod. Užívejte bezplatný carsharing, šetřete při společném nákupu energií, rozhodujte o využití společných prostor domu.

“V NOHO vytváříme prostor pro rozvoj sousedské komunity. Jeho využití už záleží na každém z vás.”
Dominika Vrbická